کیورینگ بتن

  
بعد از اتمام بتن ریزی باید فرآیند عمل آوری که شامل آب دادن و کشیدن گونی خیس برروی بتن است، انجام شود. متاسفانه در بعضی مواقع به علت سهل انگاری در عمل آوری و آب دادن، بتن کشته شده و مقاومت آن افزایش نمی یابد . با اجرای یک فیلم نازک از کیورینگ بتن بر روی بتن از تبخیر آب بتن جلوگیری شده و احتیاج به آب دادن نخواهد بود.

موارد کاربرد کیورینگ بتن
در مواقع زیر می توان از مایع کیورینگ بتن استفاده کرد:

۱- استفاده از کیورینگ بتن جهت بتن ریزی در شرایطی که در معرض تابش شدید نورخورشید باشد.

۲- استفاده از کیورینگ بتن جهت بتن ریزی در شرایطی که در معرض جریان باد می باشد.

۳- استفاده از کیورینگ بتن جهت بتن ریزی در شرایطی که احتمال ریختن آب بر روی سطح بتن وجود دارد.

۴- استفاده از کیورینگ بتن جهت بتن ریزی در مناطقی که امکان آب پاشی و یا کشیدن گونی خیس بر روی آن وجود ندارد.

میزان مصرف کیورینگ بتن
باتوجه به دمای هوا و تابش نور خورشید و یا میزان جریان باد مقدار مصرف کیورینگ بتن از حدود ۸۰ تا ۱۲۰ گرم در هر مترمربع توصیه می شود.

روش مصرف کیورینگ بتن
پس از اتمام بتن ریزی و به محض اینکه بتن به حدی سفت شد که می تواند نیروی فردی را که وظیفه پاشیدن مایع کیورینگ بتن را دارد تحمل کند باید عمل پاشش انجام شود. چنانچه سطح بتن خشک شده باشد بهتر است ابتدا آب پاشی انجام شود و سپس مایع بر روی آن اجراگردد. برای اینکه فیلم مایع کیورینگ بتن خوب و بدون انفضال بر روی بتن قرار گیرد بهتر است پاشش در دو لایه انجام شود.

شرایط نگهداری کیورینگ بتن
کیورینگ بتن باید دور از سرما و یخبندان و تابش مستقیم نور خورشید و در دمای ۵ تا ۴۵ سانتی گراد در بسته بندی اولیه نگهداری شود.

مایع کیورینگ بتن با آب و یا حلال دیگری رقیق نشود.مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.