کف‌پوش پایدار

  
کف‌پوش پایدار از مواد سازگار با محیط زیست و توسط یک فرایند پایدار تولید می‌شود. این شامل چرخه برداشت، تلوید، استفاده و رفع است. به وسیله کفسازی پایدار ساختمان‌های امن تر و سالم تری ساخته می‌شوند و افزون بر آن در حالی که بسیاری از جوامع به تولید سنتی وابسته هستند، کفساری پایدار تضمین کنندهٔ آیندهٔ تولید سنتی از منابع تجدیدپذیر است در زیر نمون‌هایی از کف‌پوش‌های در دسترس که سازگار با محیط زیست هستند بیان شده است. علی‌رغم آن که کمتر شناخته شده‌اند. بنیاد آسم و آلرژی آمریکا به کسانی که آلرژی به گرد و غبار و یادیگر ذرات کفپوش را دارند استفاده از کفپوش‌هایی با کف صاف از چوب جنگلی و مشع کف اتاق را پیشنهاد کرده است. ساختمان سازی بر مبنای نگهداری انرژی و سازگاری با محیط زیست (BEES)، برنامه‌ای از موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST)، یک منبع یک مرحله‌ای از اطلاعات مبتنی بر ارزیابی چرخه عمر در مورد گزینه‌های کف فراهم می‌کند. مقایسه چرخه زندگی جایگزین کفپوش‌های گروه‌های تحقیقاتی در سراسر جهان به طور مداوم نشان می‌دهد محصولات کفپوش زیستی، اثرات زیست محیطی کمتری از انواع دیگر کفپوش‌ها دارد. تولید و با استفاده از گزینه‌های کف مانند چوب پنبه، مشمع کف اتاق، و چوب جامد هستند به وضوح کمتر از گزینه‌های دیگر می‌باشد. فرش‌های پشمی و سنگ مرمر و مواد تریکبی یا کامپوزیت‌ها نمایشگاه بزرگترین اثرات و اثرات مرتبط با فرش معمولی مورد استفاده در سازه‌های مسکونی هستند و از همه آن‌ها مهم تر آن S به علت استفاده از یک پد (لایه‌ای که در زیر فرش پهن می‌شود در این در روش (BEES) نشان داده می‌شود.

چوب
توسعه روش ارزیابی

چرخه زندگی در طی ساله‌ای ۱۹۹۰ نشان داده است مزایای زیست محیطی مبتنی بر محصولات چوبی. چوب یک ماده منحصر به فرد و تجدیدپذیر است. درختان در طول چرخه رو به رشد خود کربن را جذب کرده و این کربن نیز باقی می‌ماند. کربن باقی‌مانده در چرب در محصولاتی مانند کف‌پوش در طول عمر خود باقی می‌ماند بنابراین این کربن خارج از جو، در کف‌پوش باقی می‌ماند. در پایان عمر کف‌پوش چوب را می‌توان مجدد به عنوان سوخت از آن استفاده کرد همین امر نشان دهنده آن است که چوب کربن را در خود ذخیره کرده است.

ارزیابی چرخه عمر مواد کف‌پوش ساخته شده از چوب جامد، مشمع کف اتاق که از مواد طبیعی استفاده شده است در تولید گازهای گلخانه است به مراتب آلودگی کمتر ایجاد می‌نمایند. این امر نشان دهنده آن است این گونه مواد در بسته اثرات زیست محیطی مانند استفاده از منابع، انتشار دهنده سم محیط زیستی، آلودگی هوا و تولید زباله بهتر نفش بهتری در ذخیره انرژی و آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌نمایند.

محصولات که از چوب جامد، به خصوص کف‌پوش، اغلب در محیط‌هایی که در آن ساکنان شناخته شده به آلرژی به گرد و غبار و یا دیگر ذرات مشخص شده است. این گونه کف‌پوش‌ها به علت داشتن سطح صاف علاوه بر آن که به آسانی تمیز می‌شوند علی‌رغم آن که ذراتی که در فرش‌های نرم شایع هستند بیشتر می‌باشند.

فناوری‌هایی که در این زمینه انجام شده است باعث شده که برای نصب این گونه کف‌پوش‌ها بسیار آسان باشد حتی پیش از آن که این کف‌پوش‌ها نصب شوند می‌شود برای سفارش این گونه کف‌پوش‌ها را حتی می‌توان آنها را به صورت آماده نصب از کارخانه فرستاد. این کف‌پوش‌ها را خیلی راحت می‌توان نصب کرد.

چوب‌هایی که برای کف‌پوش‌های چوبی استفاده می‌شود می‌تواند از چوب‌های انبارهای قدیمی، واگن‌ها معادن زغال سنگ و بشکه‌های شراب و چوب‌های بازیافتی کنار رودخانه‌ها، باشد که اصلاح نشده باشد. با استفاده از چوب‌های اصلاح شده می‌توان به سمت دست یابی اعتبار گواهی نامه پروژه LEED دست یافت. از آنجا چوب اصلاح شده از مواد چوبی قابل بازیافت و به نظر می‌رسد که موادی که در این کف‌پوش‌ها به کار رفته است ضوابط لازم را برای صدور گواهی نامه برای این گونه چوب‌های اصلاح شده (LEED) را داشته باشد و به دلیل آن که برخی از محصولات چوبی از چوب‌های اصلاحی هستند آنها دارای گواهی نامه FSC می‌باشند. این گونه محصولات نیز برای اعتبارات LEED واجد شرایط می‌باشند؛ و تحت عنوان گواهی چوب که نشان دهنده درجه کیفیت تا این گونه چوب‌ها می‌باشد در رده‌بندی چوب‌های دارای اعتبار طبقه‌بندی می‌شوند.

کف‌پوش‌ها بامبویی

کف‌پوش بامبو از یک منبع تجدیدپذیر که به صورت چوب و الوار ساخته می‌شود (بامبو در واقع یک نوع گیاه است). این کف‌پوش‌ها به طور طبیعی ضد باکتری، مقاوم در برابر آب و فوق‌العاده با دوام است. نصب و راه‌اندازی بسیار آسان است. کف‌پوش‌های بامبویی با تکنولوژی زبان – شیار که کف‌پوش‌های چوبی لمینت‌ها به کار رفته است که باعث می‌شود که نصب این گونه کف‌پوش‌ها بسیار اسان باشد. کف‌پوش‌هایی که از بامبو ساخته می‌شوند به مراتب از لمینت‌ها گران تر و از کف‌پوش‌هایی که از چوب جنگی سنتی ساخته می‌شود ارزان تر است. بعضی از این گونه کف‌پوش‌هایی که از بامبو ساخته می‌شود از گونه‌های دیگر کمتر پایدار است و آنها دارای یک ماده سمی حاوی فرمالدئید (که به جای چسب چوب طبیعی) استفاده می‌شود.

کف‌پوش چوب پنبه‌ای

کف‌پوش چوب پنبه‌ای از پوسته‌های درخت بلوط بدون آن به درخت آسیب، زده شور (اگر این لایه‌ها) به درستی برداشته شود، ساخته یم شود؛ و از آن، به عنوان یک منبع تجدیدپذیر و پایدار است. این مواد به طور طبیعی ضد میکروب و دارای خواص عایقی بسیار عالی، حصول اطمینان از دست دادن حرارت حداقل و یک سطح گرم برای راه رفتن است. چوب پنبه قابل انعطاف است، حفره‌های که در پشت کف‌پوش قرار دارند به هنگام راه رفتن و گذشتن چیزهای سنگین مانند مبلمان، به علت داشتن خاصیت انعطافی دارد اثری بر روی کف‌پوش باقی نمی‌ماند، چوب پنبه در تکریاب آلی ارگنیک، OVC بسیار پایین است اما این خیلی مهم است که به هنگام در پایان مرحله ساخت مد نظر گرفته شود. کف‌پوش چوب پنبه‌ای برای حمام مناسب نیست هر چند که رطوبت را به خوبی حفظ می‌کند.

مشمع کف اتاق

مشمع کف اتاق که از دانه‌های کتان خشک و آسیاب شده مخلوط با مواد دیگر گیاهی مانند (رزین کاج، آرد چوب، چوب پنبه) با کف هندی (چتایی) ساخته نشده است، تمام مواد کاملاً طبیعی است که از منابع قابل تجدید ساخته شده است و ۱۰۰٪ قابل برگشت به طبیعت. همه مواد به کار رفته در این کف‌پوش قابل بازیافت است. مشمع کف اتاق در آن رنگدانه طبیعی به کار رفته است که نمی‌شود این رنگ را از بین برد. این نوع کف‌پوش دارای یک نوع آنتی استاتیک است. این خصوصیت آنتی استاتیک باعث می‌شود که با دفع آلودگی، گرد و غبار و سایر ذرات کوچک برای افرادی که با مشکلات تنفسی (مانند آسم و آلرژی) درگیرند می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این گونه مشمع مقاوم در برابر آتش‌سوزی است و نیازی نیست که از مواد ضد آتش زا برای مقاوم کردن آن استفاده نشود.

کف‌پوش‌های لاستیکی

کف‌پوش‌های لاستیکی از یک نوع درخت گرفته می‌شود، که ۱۰۰٪ از منابع تجدیدپذیر ساخته شده است. امروز استایرن، برتادین، لاستیک (SBR) یک نوع لاستیک مصنوعی را ایجاد کرده‌اند که از چندین پلیمر استایرن و برتادین استفاده شده است. کف وش لاستیکی که نگهداری و نصب آن آسان است، و از طرف دیگر آنتی استاتیک می‌باشد و در مقابل سوختگی‌های ناشی از آتش سیگار نیز مقاوم است. اکثر کف‌پوش‌های لاستیکی از لاستیک مصنوعی ساخته شده است و این محصول پایدار نیست.

فرش‌های طبیعی و بازیافتی

فرش‌هایی که پایدار هستند، این گونه فرش‌ها از الیاف طبیعی مانند پنبه، سیزال (sisal) پشم، جوت (jute) و پوسته نارگیل وجود دارد. فرش‌های دست بافت که به فرش‌های citapore معروف هستند که جزء فرش‌هایی محسوب می‌شود که پایدار هستند و شامل طیف گسترده‌ای از مواد کف‌پوش پایدار به طور کلی از پنبه، جوت، ابرایشم مصنوعی ساخته می‌شود. (که همه این مواد قابل بازیافت می‌باشند). این احتمال نیز وجود دارد که این گونه فرش‌ها کاملاً از مواد قابل بازیافت پلی ایتلن ترفتالات که برای ظروف غذا و نوشیدنی استفاده می‌شود، ساخته نشده باشد. نایلون بازیافتی یک ماده معمول است که در بافت این گونه فرش‌ها به کار می‌رود. نایلون به کار رفته در این فرش‌ها از ۶ الیایف بازیافتی ساخته شده است؛ که به عنوان نایلون جدید در این فرش‌ها به کار می‌رود. این فرایند را می‌توان بارها انجام داد (بازیافت نایلون) و در سال ۲۰۰۹، کارخانه شاو بیش از ۱۰۰ میلیون پوند از این گونه فرش‌ها را بازیافت کرده است. این گونه فرش‌ها سبیار پایدار می‌باشند و مانع از این می‌شود که این گونه مواد کمتر به محل ارسال زباله فرستده شوند. این

گونه فرش‌ها به هنگام رنگرزی از روش‌هایی استفاده می‌کنند که کمتر محیط زیست را آلوده می‌کند استفاده شده است. این نوع کف‌پوش‌ها.مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.