کفپوش ورزشی پلی یورتان

  
روکش (کفپوش ) ورزشی پلی یورتان :

کفپوش ورزشی پلی یورتان بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست . چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتونی ، سرامیک و غیره داشته و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و شوینده ، اشتعال ، قارچ و باکتری میباشد . به سهولت تمیز شده و نگهداری آن بسیار ارزان و ساده می باشد .

لازم به ذکر است امکان خط کشی و طراحی بر روی کفپوش مورد نظر وجود داشته و در رنگهای مختلف قابل اجراست .

مراحل کاری :

مراحل کاری شامل دو مرحله اصلی زیر می باشد

– آماده سازی سطح
– اعمال روکش ورزشی

۱- آماده سازی سطح :

الف: تخریب سازه یا بتن سست شده سطوح مورد نظر
ب: تمیزکاری اولیه سطوح از هرگونه چربی یا گرد و غبار و…….
ج: اعمال اسکراچ روی سطوح جهت ایجاد زبری محسوس و در گیری مکانیکی بیشتر

۲- اعمال روکش ورزشی :

الف: اجرای لایه پرایمر نفوذگرKSA-1 با قدرت نفوذ حداقل ۹۰۰ میکرون
ب: اعمال لایه EPDM:این لایه تا ضخامت ۸ میلیمتر از ترکیب خرده لاستیک باسایز بندی بین ۱تا ۳ میلیمتر و چسب مخصوص ( PUR BINDER ) به میزان ۲/۱ کیلوگرم در هر متر مربع تشکیل شده است و دارای مشخصات فنی زیر است :

– مقاومت کششی حداقل به میزان ۳/۰ نیوتون بر هر میلیمتر مربع .
– تغییر طول نسبی به میزان ۳۸% .
– چسب مخصوص ( PUR BINDER ) چسب تک پایه فاقد حلال بوده که دارای ( ۱+۱۰) درصد NCO و کمتر از ۷/۰ درصد TDI میباشد ویسکوزیته با غلظت این چسب cm.p as 100+5000 و مقاومت پارگی آن ۶۷/۰ نیوتون بر هر میلیمتر مربع و تغییر طول نسبی آن حداقل ۵۳/۰ میباشد . چسب وگرانول ( دانه لاستیکی ) می بایست با هم همخوانی و سازگاری داشته و چسب مزبور باید برای شرایط آب و هوایی گرم مناسب باشد .

ج: اعمال لایه توری پلیمری مخصوص برای حصول و افزایش مقاومت مکانیکی
د: اعمال ماستیک پلی یورتان KPM10000 بر روی سطوح EPDM واشباع توری پلیمری

در مواردی که از سالن فقط جهت بازی های تمرینی استفاده می گردد و هزینه مالی آن حائز اهمیت میباشد ، می توان مورد ((ب)) یعنی اجرای خرده لاستیک به ضخامت تقریبا ۸ م م را حذف نمود و لایه تاب کوت پلی یورتان را به ضخامت ۱ تا۴ میلیمتر اجرا نمود.

این لایه که منافذ لایه انعطاف پذیر EPDM را پوشانده واز نفوذ لایه پوشش اصلی که دارای غلظت کمی است و سپس اجرا می شود به داخل لایه انعطاف پذیر زیرین جلوگیری می نماید . ماستیک مزبور فاقد حلال بوده و دو پایه ای و از نوع PUR است . این ماده دارای مقاومت نفوذی ۷۵ و مقاومت کششی ۳/۴ نیوتون بر میلیمتر مربع و مقاومت پارگی ۶/۸ نیوتون بر هر میلیمتر و تغییر طول نسبی ۹۰% می باشد . این بتونه به مقدار ۳/۱ کیلو در هر متر مربع مصرف می شود .

ه :اعمال لایه دوم پرایمر :
ز: اعمال لایه پلی یورتان مخصوص ورزشی KPC32000 با ضخامت حداقل ۲ میلی متر

این ماده دارای مقاومت نفوذی ۷۵ درصد و مقاومت کششی ۲/۳ نیوتون بر هر میلیمتر مربع و مقاومت پارگی ۷/۳ نیوتون بر هر میلیمتر و تغییر طول نسبی ۲+۶۰ درصد بوده و می بایست در هوای گرم اجرا شود . میزان مصرف آن حداقل ۴/۲ کیلوگرم بر متر مربع است.

ح: خط کشی مطابق با استانداردهای ورزشی
و:رفع عیب احتمالی و تحویل موقت

کاربردهای ورزشی:

۱- سالنهای ورزشی چند منظوره
۲- بسکتبال
۳- والیبال
۴- هندبال
۵- فوتبال سالنی

ویژگیهای منحصر به فردکف پوش ورزشی یکپارچه پلی یورتان:

– بالاترین میزان نیروی جذب ضربه مطابق استاندارد DIN
– برگشت پذیری سریع توپ
– جلوگیری از آسیب دیدن ورزشکاران
– قابلیت یکپارچگی سطح
– آنتی باکتریال
– مقاومت بسیار خوب در برابر نیروهای دینامیکی و استاتیکی
– جلوگیری از لغزش ورزشکاران بدلیل اصطکاک وگیرایی سطح کفپوشمجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.