کفپوش مناسب

  
خانه جایی است که باید در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشید، بنابراین مهم است که چیدمان منزلتان را طوری ترتیب دهید تا کاملاً مطابق میل و سلیقه‌تان باشد و از بودن در این محیط لذت ببرید…

اگر شما آدم سربه‌زیری هستید کفپوش خانه‌تان بیشتر به چشمتان می‌آید. حتی اگر سر به زیر هم نیستید، در انتخاب کفپوش‌های خانه به اندازه کافی دقت کنید، چون ممکن است گزینه انتخابی شما چندان با شیوه زندگی‌تان منطبق نباشد و در نتیجه دچار مشکل شوید.
طی سالیان اخیر پوشش کف خانه‌ها تغییرات زیادی کرده است. در حقیقت بیشتر مردم دیگر مایل نیستند که تمام کف منزلشان را با فرش و موکت بپوشانند و کاربرد کفپوش‌های چوبی، سرامیکی و… رونق خوبی دارد. به هر حال تنوع در جنس، طرح و رنگ پوشش‌های غیرفرشی باعث شده مردمی که به مراکز خرید مراجعه می‌کنند، در اشکال متنوع و جدیدی غرق شوند و گستره وسیعی از انتخاب‌ها را پیش روی خود ببینند. پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد خرید دارید، باید شرایط و امکانات خود و خانواده‌تان را در نظر بگیرید تا از خرید خود و شکل جدید منزلتان بیشترین رضایت را داشته باشید.
● ترسیم طرح خانه
پیش از این‌که برای خرید راهی بازار شوید، باید مواردی را در نظر بگیرید که یکی از آن‌ها ترسیم طرح خانه است. سپس اتاق‌ها را به‌طور دقیق و با دقت متر کنید تا بدانید مساحت سطح مورد نظر شما چقدر است. در کنار آن موارد باید این نکته را هم مد نظر قرار دهید که دوست دارید اتاق‌ها و خانه شما چه‌طور به نظر آید؛ اگر می‌خواهید کف منزل براق و درخشنده باشد، بهتر است از سرامیک استفاده کنید. اگر هم فردی هستید که مایلید خانه شما رسمی و کلاسیک به نظر آید، کفپوش‌های چوبی را به‌کار ببرید. به هر حال این به میل و سلیقه شما بستگی دارد، اما نکته مهم این‌جاست که طرحی از آن‌چه می‌خواهید در ذهن و بر روی کاغذ داشته باشید. می‌توانید در طرح خود رنگ دیوارها، پرده و مبلمان را هم مشخص کنید. این کار به شما کمک می‌کند که انتخاب طرح و رنگ دلخواه برایتان ساده‌تر باشد.
● روش انتخاب کفپوش مناسب
در ابتدا باید این سؤال را در ذهن خود داشته باشید که چند نفر در منزل شما زندگی می‌کنند و به‌طور کلی تردد در منزل شما کم یا زیاد است؟ به‌طور مثال اگر فردی معاشرتی هستید و روزانه رفت و آمد زیادی در منزل شما صورت می‌گیرد، باید جنس مقاوم و بادوامی را انتخاب کنید. در مرحله بعد لازم است کاربری اتاق‌ها را در نظر بگیرید. مثلاً اتاقی که به منظورگذران اوقات فراغت، استراحت و مطالعه تعیین شده، رفت و آمد کمی دارد و در نتیجه کفپوش‌های آن کمتر آسیب می‌بیند. در نتیجه می‌توانید برای این اتاق از کفپوش‌های ظریف و زیبا هم استفاده کنید.
حیوانات خانگی را فراموش نکنید. باید بدانید که معمولاً حیوانات عادت دارند قلمرو خود را مشخص کنند و برای این منظور گاهی اوقات با پنجه‌هایشان زمین را می‌خراشند که این کار باعث آسیب به کف اتاق به‌ویژه کفپوش‌های چوبی می‌شود. به کودکان و تعدادشان توجه کنید. چون اغلب بازی‌های پرسروصدای کودکان با نابودی کفپوش‌های منزل همراه است. بنابراین هر چقدر که تردد و بازی کودکان در منزل بیشتر باشد، احتمال آسیب‌دیدگی هم بیشتر می‌شود. انتخاب رنگ دلخواه هم از جمله مواردی است که اهمیت دارد، اما به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ‌های روشن‌تر اتاق شما را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. شاید بخواهید فضای خانه شما گرم و مطبوع باشد. در این صورت انتخاب چوب‌های قهوه‌ای گزینه مناسبی برای دستیابی به چنین فضایی است؛ چون قهوه‌ای جزو رنگ‌های گرم محسوب می‌شود و کاربرد چوب هم کماکان در چیدمان منازل رایج است. از سوی دیگر باید به این موضوع فکر کنید که دلتان می‌خواهد کفپوش‌های اتاق‌ها چقدر ماندگار باشد. اگر تا سالیان سال قصد تعویض آن‌ها را ندارید، بهتر است به دنبال کفپوش‌های بادوام و ماندگار باشید. صرف نظر از همه این موارد، قیمت کفپوش هم عامل تعیین‌کننده دیگری است که شاید انتخاب‌های شما را تحت تأثیر قرار دهد. با تمام این حرف‌ها با کمی جستجو می‌توانید از بین صدها رنگ و مدل متفاوت کفپوش مناسب و ایده‌آل خود را بیابید.مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.