کفپوش اپوکسی

  
لزوم کاربرد :
در کفسازی سالنهای تولید، انبارها، اتاقهای کنترل، راهروها، داروسازی ها و … به کار می رود.

شرح :
این نوع پوشش جزو رنگ های صنعتی بر پایه رزین های اپوکسی و پلی یورتان بوده که از ترکیب بیسفنول و هاردنر پلی آمینی بدست آمده و با توجه به خاصیت بدون حلالی دارای قطر و خواص پلیمری ثابت است. انواع رزین های حلال آب و پلی یورتان ها نیز در این دسته بندی قرار دارد
-تنوع رنگ زیاد و قابل استفاده در محلهایی که امکان استفاده از پوشش دیگری به لحاظ تخریب سطوح، محدودیت ارتفاع و امکان افزایش ضخامت بیش از چند میلی متر نمی باشد.
–  مقاومت شیمیایی بالا در مقابل محیط های اسیدی و بازی، عدم جذب روغن و آب (عایق) و عدم تولید گرد و غبار (Anti dust).
– روی هر سطحی شامل دیوار،کف و سقف و مخازن فلزی یا بتنی قابل اجرا می باشد.
– روی بتن قدیمی و تخریب شده براحتی قابل اجراست.

موارد مصرف :
– روکش سطوح صنعتی در مکان هایی که مقاومت نیروهای مکانیکی و سایش زیاد، عدم وجود گرد و غبار و نفوذ آب و روغن حائز اهمیت است مانند صنایع غذایی و آشپز خانه های صنعتی.
– استفاده در سطوحی که در معرض خوردگی ناشی از اسیدها، قلیاها، روغنها، و مشتقات نفتی میباشد.
– استفاده در سطوحی که به لحاظ بهداشتی حائزاهمیت است و احتیاج به گند زدائی و ضد عفونی دارد.
– استفاده در سطوحی که شستشو بوسیله بخار و اسید تا ۱۱۰ درجه سلسیوس صورت می گیرد.
– استفاده در مکان هایی که امکان افزایش ضخامت پوشش کف و یا بار اضافی در طبقات امکان ندارد.
– استفاده در مکان هایی که نداشتن درز و یکپارچه بودن حائز اهمیت است.

کاربرد :
صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی، اتاقهای تمیز، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع چاپ و بسته بندی، نیروگاهی، خطوط انتقال آب و فاضلاب، ایزولاسیون مخازن (آب، اسید، نفت خام و….) کشتارگاهها، آشپزخانه های صنعتی، سرد خانه ها، گرمخانه ها، بیمارستان ها، اتاقهای عمل، صنایع خودرو سازی و هواپیمایی، صنایع وابسته و پارکینگهای طبقاتی.

کفپوشهای رزینی را بر اساس خصوصیاتشان به ۶ دسته تقسیم می شوند :

۱ – کفپوش های آنتی باکتریال ( بهداشتی): این نوع کفپوش برای استفاده در مراکز بهداشتی و درمانی ، آزمایشگاهها ، اتاقهای   عمل ، صنایع شیمیایی ، صنایع غذایی، صنایع داروسازی ، سرخادنه ها، گشتارگاهها و اتاقهای تمیز مناسب می باشد.
۲ – پوشش های ضد خوردگی : این نوع کفپوش برای استفاده در صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، کارخانجات تولیدی و تاسیساتی، مخازن (اسیدی و قلیایی)  و محلهایی که در معرض خوردگی مواد شیمیایی و گرما میباشد مناسب است.
۳ – کفپوش های ضد الکتریسته ساکن (آنتی استاتیک ) : این نوع کفپوش برای استفاده در صنایع الکترونیک ، صنایع شیمیایی، صنایع نظامی و محیط های حساس به گاز و مواد قابل انفجار مناسب می باشد.
۴ – کفپوش های ورزشی : این نوع کفپوش برای استفاده در محوطه ها و سالنهای ورزشی سر پوشیده و رو باز و استخرها مناسب می باشد.
۵ -کفپوش های پارکینگ : این نوع کفپوش برای استفاده در توقفگاهها، پارکینگ های سر پوشیده، رو باز، طبقاتی، عمومی، ایستگاههای پمپ بنزین و CNG مناسب می باشد.
۶ –  کفپوش های معمولی : این نوع کفپوش برای استفاده در انبارها ، کارخانجات تولیدی ، صنایع چاپ و بسته بندی ، صنایع     خودرو سازی  و تعمیر گاهها و… مناسب می باشد.مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.