کفپوش – انواع کفپوش -کفپوش چیست

  
سوالات متداولی که در زمینه کفپوش پرسیده میشود عبارتند از ( کفپوش – انواع کفپوش – کفپوش چیست -فروش پارکت لمینت – قیمت پارکت لمینت -آشنایی با کفپوش-بهترین کفپوش …. ) برای پاسخ به این سوالات میتوانید متن زیر را مطالعه نمایید

به هرگونه پوشش و لایه چه متحرک چه ثابت بروی هرگونه کف مانند کف ساختمان ، مکان های عمومی باز وغیره را که وظیفه پوشاندن کف را دارند،کفپوش می گویند.

کفپوش ها بستگی به جنس آن دارای دو نوع کاربرد می باشند.

انواع کفپوش از نظر کاربرد عبارتند از :

۱) ساختمان مسکونی:

کفپوش های پی وی سی ویا پلی‌وینیل کلراید (به انگلیسی: Polyvinyl chloride) که در بازار به عنوان کفپوش پی وی سی وینیل ویا کفپوش وینیل پی وی سی (کفپوش pvc وینیل ) شناخته شده است.مهمترین کاربرد به عنوان کفپوش سالن ورزشی و استخرها به کار می رود.قیمت کفپوش پی وی سی ارزان تر از بقیه محصولات چوبی مشابه است.

کفپوش چوبی

کفپوش پارکت ویا کفپوش صد در صد چوب پارکت ویا پارکت چوبی که از قطعه چوب های جنگلی گرفته شده است.بیشترین کاربرد در منازل می باشد.

کفپوش لمینت  ویا کفپوش لمینیت که به اشتباه پارکت نیز می گویند از جنس HDF است.از پارکت چوبی ارزانتر استبیشترین کاربرد در منازل می باشد.

کفپوش پلاستیکی وکفپوش لاستیک از مواد انعطاف پذیر نظیر وینیل و لینولئوم ساخته شده‌اند. این کف پوش‌ها به منظور های مختلفی از جمله سالن‌های بدن سازی،استخرها گاراژ، سالن ورزشی ،پارک های بازی، ،مهد کودک هاو … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کفپوش اپوکسی

کف کاذب

کفپوش کاشی و سرامیک از نوع کفپوش و دیوارپوش می باشد .البته از کفپوش کاشی و سرامیک در سرویس های بهداشتی هنوز هم استفاده می کنند.

کفپوش سنگ (مرمر، گرانیت ،لایم استون و غیره)

کفپوش موکت

۲) صنعت: چوب پنبه، بتنی ،وینیفلکس و وینیل گرانیت، پشم‌ شیشه، نایلون،پشم،  ورقه (فلزی) …مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.