چسب پلی استایرن

  
چسب پلی استایرن یکی از انواع ملات های خشک بوده که به عنوان چسب جهت چسباندن ورق های پلی استایرن به سطوح افقی و یا عمودی ساختمان به منظور عایق بندی حرارتی مورد استفاده قرار میگیرد.

مزایای چسب پلی استایرن
شکل ظاهری چسب پلی استایرن به صورت پودر طوسی رنگ می باشد .

نسبت اختلاط چسب پلی استایرن با آب برابر ۲۵ درصد وزنی می باشد .

دانسیته چسب پلی استایرن برابر با ۱.۸ گرم بر سانتی متر مکعب است .

میزان مصرف چسب پلی استایرن در هر متر مربع با ضخامت ۳ میلیمتر حدود ۶ کیلوگرم است .

عدم جدایی چسب پلی استایرن از سطح پلی استایرن به دلیل چسبندگی زیاد

چسب فوم پلی استایرن
چسب فوم پلی استایرن ، چسبی با پایه سیمان و حاوی مواد شیمیایی مخصوص جهت افزایش چسبندگی وکار پذیری آن است. چسب فوم پلی استایرن برای نصب انواع قطعات پلی استایرن فشرده که به عنوان عایق حرارتی در نماهای داخلی و خارجی استفاده می شود مناسب است.

– چسب فوم پلی استایرن را می توان بر روی انواع سطوح زیر کار از قبیل آجر، بتن، بلوک های سبک وحتی گچ و مواد مصنوعی استفاده نمود.

مزایای چسب فوم پلی استایرن
– چسبندگی زیاد چسب فوم پلی استایرن به  سطح زیر کار .

– آماده مصرف بودن چسب فوم پلی استایرن فقط با افزودن آب .

– چسب فوم پلی استایرن فاقد حلالهای آلی آلوده کننده محیط زیست می باشد .

– نداشتن هیچگونه واکنش شیمیایی چسب فوم پلی استایرن با عایق

– کاهش بار ساختمان با استفاده از چسب فوم پلی استایرن

-غیر قابل اشتعال بودن چسب فوم پلی استایرن و بدون هیچگونه ضایعات می باشد .

روش مصرف چسب فوم پلی استایرن
حدود %۳۰ وزن پودر آب تمیز و قابل شرب در ظرف مناسبی ریخته و کم کم پودر را به چسب فوم پلی استایرن اضافه نموده و با استفاده از میکسر دور پائین یا دست (با استفاده از دستکش) تا به دست آوردن خمیر مناسب مخلوط نمائید.

چند دقیقه صبر کنید تا چسب فوم پلی استایرن قوام یابد سپس مجدداً چسب را هم زده و در صورت نیاز کمی آب به آن اضافه کنید تا غلظت مورد نظر شما به دست آید. سپس دور تا دور قطعه عایق را چسب فوم پلی استایرن بزنید و چند لقمه چسب فوم پلی استایرن نیز در وسط آن قرار داده و قطعه را در محل خود گذاشته و با کمی فشار آن را به زیر کار چسبانده و تراز نمائید.

میزان چسبندگی چسب فوم پلی استایرن به عایق بسیار زیاد است بطوریکه در صورت وارد آمدن فشار به آن قطعه عایق شکسته خواهد شد.

مشخصات فنی چسب فوم پلی استایرن
حالت فیزیکی چسب فوم پلی استایرن پودری است .

رنگ چسب فوم پلی استایرن خاکستری، سفید است .مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.