چسب بتن آب بندی

  
چسب بتن آب بندی
آب به عنوان ویرانگر بزرگ (حلال و واسطه واکنش) مهم‌ترین عامل نابودی مصالح ساختمانی به شمار می‌رود. مصالح ساختمانی محافظت نشده می‌توانند صدمات ظاهری و ساختاری جبران‌ناپذیری را در اثر جذب آب متحمل شوند؛ مثل شوره‌زدگی، رشد قارچ و کپک، سیاه شدن نما، پوسته شدن رنگ، طبله کردن و غیره. مسئله مهم دیگر جلوگیری از تضعیف مقاومت بتن مسلح در اثر واکنش‌های آلی سیلیکا ـ قلیایی (ASR)، باران‌های اسیدی، کربنات‌شدگی و جلوگیری از نفوذ کلرید، عامل خوردگی میله‌های فولادی در بتن مسلح می‌باشد.

مایع غلیظ پلیمری امولسیون است که تا پیش از خشک شدن قابلیت انحلال در آب دارد و پس از خشک شدن به هیچ وجه در آب حل نخواهد شد.با هدف افزایش چسبندگی بتن یا ملات جدید به بتن یا ملات قدیمی‌مورد استفاده قرار می‌گیرد و علاوه بر بالا بردن قدرت چسبندگی باعث کاهش نفوذ پذیری ملات خواهد شد.

کاربردهای عمومی‌چسب بتن آب بندی عبارتند از: ساختمان‌های جدید، ساختمان‌های قدیمی، مناطق ساحلی، ورقه‌های سقفی سیمانی، محل‌های فرش شده با بتن، آثار گلی، کاشی و سفالی، سنگ‌ها و آجرهای بدون محافظ.

کاربردهای تجاری و بازرگانی چسب بتن آب بندی عبارتند از: برج‌های خنک‌کننده، تصفیه‌خانه فاضلاب، لوله‌های سیمانی و بتنی، پل‌ها، تراورس‌های خط آهن، تقاطع‌های غیر هم سطح، تونل‌ها، اسکله‌های دریایی، باراندازها و کارخانه‌های کشتی‌سازی.

مزایای چسب بتن آب بندی

چسبندگی بسیار خوب
کاهش جمع شدگی
افزایش مقاومت سایشی
مقاومت عالی در برابر آب
بهبود مقاومت شیمیایی
غیر خورنده
آماده مصرف
ضد آب کننده داخلی و خارجی
کاربرد چسب بتن آب بندی

کف سازی و مرمت محوطه‌های بتنی
ملات تعمیراتی با ضخامت کم
ملات لکه گیری
ساختمانهای مسلح , محوطه‌های توقفگاهها
شیبهای آجری,  باران گیر کاشیها,  سنگفرشها
ملاتهای تعمیر بتن , ملاتهای بنایی و کاشیکاریمجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.