پرسشهای متداول درباره کفپوش اپوکسی

  
کفپوش اپوکسی را روی چه سطوحی میتوان اجرا کرد؟

جنس کفپوش اپوکسی چیست و چه حالتی دارد؟

چقدر زمان لازم است تا کفپوش اپوکسی پس از اجرا خشک و قابل تردد شود؟

آیا کفپوش اپوکسی طاقت فشار لیفتراک یا هند تراک را دارد؟

کفپوش اپوکسی چه رنگهائی میتواند داشته باشد؟

کفپوش اپوکسی چند سال دوام دارد؟

آیا کفپوش اپوکسی را میتوان در صنایع غذائی، بهداشتی و دارویی استفاده کرد؟

پاسخها

کفپوش اپوکسی روی انواع سطوح از جمله سیمان، موزائیک و سنگ و غیره اجرا نمود ولی بهترین نتیجه روی سیمان کاملا مسطح و یکدست حاصل میشود.

کفپوش اپوکسی از رزین اپوکسی و هاردنر به همراه رنگدانه ها تشکیل شده و قبل از اجرا در حالت مایع است. رنگ اپوکسی پوششی مقاوم در مقابل رطوبت وعوامل خورنده شیمیایی مخرب بوده ودارای مقاومت مکانیکی بسیار بالا می باشد، پوشش رنگ اپوکسی قابلیت شست وشو ،تنوع رنگ ، ترمیم آسان وچسبندگی بسیار بالا دارد و در برابرسایش،ضربه و حرکات هیدرو استاتیکی مقاوم است.

-در برابر نور خورشید وتغییرات دما کاملاً پایدار  می باشد.

-در برابر مواد شیمیایی خورنده غیر مخرب نفوذناپذیر بوده وکاملاً مقاوم است.

-در مقابل سایش مقاوم می باشد.

-بدلیل ضریب انبساط حرارتی کم انقباض کمی در مقابل حرارت داشته ودر مقابل تغییرات حرارت جمع شدگی از خود نشان نمی دهد.

معمولا در دمای معمولی اتاق کفپوش اپوکسی پس از ۲۴ ساعت خشک میشود ولی توصیه می شود تا ۳ روز روی کفپوش اپوکسی تردد انجام نشود تا به سطح آسیب نرسد.

کفپوش اپوکسی با ضخامت ۳ میلیمتر فشار حاصل از تردد لیفتراک ۱۰ تنی را هم تحمل میکند.

حدود نه هزار رنگ.

– زیر کار باید کاملاً تمیز وعاری از گردو غبار ، رطوبت، چربی ومواد روغنی باشد.
-بر روی سطوح بتنی که رنگ اپوکسی می خواهد اعمال شود باید ۷ روز از بتن ریزی آن گذشته باشد
-بهتر است قبل از اجرای رنگ اپوکسی ،سطح زیر کار با پرایمر اپوکسی زیر سازی شود .
-جزءB (هاردنر اپوکسی)را روی جزءA ریخته وبه مدت ۳ الی ۵ دقیقه به هم زده ،پس از حصول اطمینان از یکنواخت بودن آن ، می توان با پیستوله ،قلم مو یا غلطک روی سطوح اعمال گردد.
-دمای محیط اجرای رنگ اپوکسی نباید کمتر از ۵درجه سانتی گراد باشد.
-بعداز اعمال رنگ اپوکسی ابزار کار باید حتماً با حلال اپوکسی تمیز گردد.مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.