طراحی و اجرای آبنما

  
طراحی و اجرای آبنما
آبنما یکی از اجزای معماری ایرانی به ویژه در طرح باغ ایرانی بوده است. آبنما و استخر در باغ‌های ایران یکی از ضروری‌ترین عناصر ایجاد باغ بوده است. آب‌نما حوضچه‌ها یا حوض‌های کم‌عمق که اغلب در آنها فواره‌های متعدد و چراغ‌های رنگین تعبیه می‌شود به آب‌نما معروف هستند. عمق آنها تا ۶۰ سانتی‌متر است و برحسب شکل و فرم طراحی شده، با مصالح ساختمانی مختلف ساخته می‌شوند.

ما ایرانیان با آب و نور و موسیقی بیگانه نیستیم. آب همان است که سالیان دراز، مردم کویر را به گرد قطره‌ای از خود کشانده است. نور همان است که دانش ،ایمان نیکی‌ همه بدان تشبیه میشوند و موسیقی همان که همدم لحظه‌های تنهایی‌ و با هم بودن ماست. آبنما و استخر یکی از ضروری ترین عناصر ایجاد باغ و فضای سبز می‌باشند آبشارها و جویبارهای طبیعی همیشه برای مردم جذابیت خاصی داشته‌اند. ارزش وجودی آنها به جنبه‌های زیبایی‌شناسی آنها محدود نمی‌شود، بلکه در تلطیف هوا و مطبوع ساختن فضا موثرند.

آبنما و استخر منظم (Formal): منظور از طراحی منظم، دادن شکل کاملاً هندسی به آب‌نماها و آبراهه‌هاست. این نوع آب‌نماها وقتی در یک چشم‌انداز که به شیوه منظم طراحی شده است، قرار گیرند، بهترین نمای خود را نشان می‌دهند.

آبنما و استخر غیرمنظم (Informal): آب‌نماهای غیرمنظم می‌تواند فرم آزاد با پیروی از آبگیرهای طبیعی طراحی شود. در این صورت آب‌نماها دارای گوشه‌های راست و دیوارهای عمودی و حاشیه‌های منظم و دست‌ساز نیستند. یا دست کم در ظاهر این طور به نظر می‌آیند. برای ساخت آنها، بیشتر از سنگ و خاک و گیاهان بومی‌استفاده می‌شود.

آبنماهای فضاهای داخلی Indoor Fountains

اجرای انواع آبنماهای قابل اجرا داخل ساختمان و لابی‌های ورودی و همچنین آبنمای سالن پذیرایی منازل مسکونی ، آبنمای سالن انتظار اداره جات ، آبنمای مطب پزشکان ، آبنمای سالن‌های آرایش و زیبایی و … این قبیل آبنماها با ایجاد صدای دلنشین آب به همراه ترکیبی متناسب با نور، بهره گیری از دکوراسیونی مدرن در گوشه ای از محل کار و یا زندگی شما را مسیر میسازد. در طراحی این قبیل آبنماها هیچگونه آبریزش به بیرون مخزن را مشاهده نخواهید کرد.و همچنین مخزن آبنماها صد در صد آب بند بوده و هیچگونه امکان نشت آب وجود ندارد.

آبنماهای فضاهای باز و فضاهای خارجی Outdoor Fountains

همچنین برای فضاهای باز و محیط خارجی منازل مسکونی، ویلاها، اداره جات، کارخانه جات قابلیت اجرای آبنماهای طبیعی، آبنما با صخره سازی مصنوعی، آبنماهای مدرن، آب نماهای موزیکال و سایر انواع آبنما موجود است.

انواع آبنما

آبنماها بنا به کاربردشان انواع مختلفی دارند. نوع مخاطب ، محل نصب و زمان کار آبنماها نوع آبنما و افکتهای آن را مشخص می‌کند.

جنس آبنما

جنس آبنماها، معمولا سیمان و سنگ به خصوص مرمر و گرانیت و یا از مواردی نظیر کمپوزیت، فایبرگلاس و سنگ‌های طبیعی، صخره و شیشه می‌باشد. البته نوع پشم‌شیشه، سرامیک و فلزی آن هم موجود است. انتخاب جنس بستگی به بودجه افراد دارد. هر آبنما مزایا و معایب خاص خود را دارد. به عنوان نمونه، پشم شیشه سبک و سنگ و سیمان بادوام هستند. هنگام انتخاب آبنما، کیفیت و شکل ظاهری از اولویت برخوردار است. بعضی مواد محکم‌تر از بقیه‌اند. فلز محکم است اما در تماس با آب به خصوص در فضای باز زنگ می‌زند.

اندازه آبنما

آبنماها به شکل‌ مکعب، کره، کاسه، گلدان و مجسمه‌های مختلف همچنین ساده و طبقه طبقه موجودند که هر یک طرح خاصی به محیط می‌دهند.

خدمات مشرکت صنعتی حکیمیان

اجرای آبنمای قابل حمل، دیواری و سبک.
اجرای آبنماهای ثابت.
طراحی و اجرای آبنماهای سنگ آنتیک، آبنمای بسیار سبک از جنس فوم فشرده و قابل حمل، آبنمای شیشه ای و غیره.
آبنمای مدرن جهت ویلاها و اماکن خصوصی ، ادرات ، کارخانه‌ها و …
اجرای انواع آبنماهای سنگی و صخره ای (سنگ‌های لاشه ای-ورقه ای-پوکه معدنی) جهت استفاده در سفره خانه‌ها ، مراکز تفریحی ، اب نما منازل مسکونی ، آب نمای باغ‌ها که متوان از آب نما به صورت سنگ‌های طبیعی و یا آبنمایی با صخره سازی مصنوعی و به صورت سیمانی Cement structure استفاده نمود.
اجرای صخره سازی مصنوعی سیمانی به صورت آبنمای صخره ای و سیمانی Cement structure.
اجرای انواع آبنمای سیمانی طرح سنگ.
طراحی و اجرای آبنماهای سنگی مدور از سنگهای زینتی تراوتن ، مرمر ، گرانیت و …
تولید آبنماهای پیش ساخته فایبرگلاس قابل جابه جایی و حمل و نقل.
این مجموعه درصورت داشتن طرح خاصی از طرف مشتریان پس از بررسی آن نسبت به اجرای آن نیز اقدام خواهد کرد.مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.