المجمع حکیمیان الصناعی   Hakimian industrial complex   مجتمع صنعتی حکیمیان

ورق سنگ انعطاف پذیر

از سنگ طبیعی که با لایه‌ای از پارچه فایبرگلاس و رزین تقویت شده تولید می‌شود.

ورق سنگ انعطاف پذیر

بسیار نازک، انعطاف پذیر و شکل پذیر است و نور از آن عبور می‌کند.

ورق سنگ چیست

نوع بشر از زمانی که استفاده از سنگ را در ساختمان‌سازی شروع کرده مدام به دنبال کاهش ضخامت آن بوده تا کاهش وزن و هزینه داشته باشد و این مهم با تولید سنگ انعطاف‌پذیر در نازک‌ترین لایه ممکنه حاصل‌شده است. سنگ انعطاف‌پذیر طبیعی که به‌صورت لایه‌ای باضخامت ۱ الی ۱.۵ میلی‌متر به‌وسیله لایه‌ای از پارچه فایبرگلاس و رزین تقویت‌شده و بسیار انعطاف‌پذیر است از دل قطعه‌های سنگ طبیعی استخراج می‌گردد.

سنگ انعطاف‌پذیر محصولی از تلفیق سنگ طبیعی با پس‌زمینه از فایبرگلاس است که بر اساس یک روش ویژه برای نخستین بار از ‌سنگ‌های لایه‌ای در ضخامت‌های نازک حدود۱تا۲ میلی‌متر در ابعاد تقریبی ۱۲۰x 60 سانتیمتر استخراج‌شده است. درنتیجه با وزن کمتر از ۱.۵ کیلوگرم در هر مترمربع به‌طور غیرقابل مقایسه‌ای سبک بوده و مطلوب هر طرح ساختمانی خواهد بود.

ورود این سنگ به دامنه مصالح نوین “های تک” در ساختمان، فصل تازه‌ای برای مهندسان پیشتاز گشوده، ابزار جدیدی در دست طراحان قرارداد تا از رقیبان خود در ایده‌های خلاقانه پیشی گیرند. ازاین‌رو سنگ انعطاف‌پذیر انتخاب نخست معماران، سازندگان و دکوراتورها در آینده نه‌چندان دور خواهد بود.

استخراج مستقیم این محصول از دل طبیعت همانند سایر سنگ‌های طبیعی تنوع زیادی در بافت، نقش و رنگ آن پدید آورده به‌نحوی‌که هر لایه طرحی متمایز از سایر لایه‌ها داشته و حاصل آن فراهم آمدن تعداد بی‌شماری نقش و گره در سنگ است. اطلاعات بیشتر از ویکیپدیا درباره ورق سنگ انعطاف پذیر.

ورق سنگ طبیعی

از ویژگی‌های سنگ نرم و انعطاف‌پذیر شکل‌پذیری همچون یک ورق مقوا و قابلیت عبور نور، مقاوم به رطوبت بالا به خاطر وجود یک‌لایه از رزین و پارچه فایبرگلاس که هم باعث تقویت لایه‌نازک سنگ شده و هم قدرت جذب آب به‌وسیله سنگ را کم می‌کند، وزن سبک تقریبی ۱.۵ کیلوگرم بر مترمربع، حداکثر ضخامت نهایی ۲ میلی‌متر است. قابل‌اجرا بروی هر سطحی و حتی سطوح گرد و منحنی همچون ستون‌ها و دیوارهای منحنی. پس از اجرا نمایی می‌دهد کاملاً شبیه یک‌لایه سنگ ضخیم تراش‌خورده به‌وسیله تیشه‌های ظریف است ولی با وزنی سبک، سرعت در اجرا و بدون درز بودن و آب‌بند بودن آن. مناسب برای روکش دیوار، کف، ستون، صفحات کابینت، اوپن، شومینه، ستون، درب‌ها و سردرگاه‌ها.

انعطاف چشمگیر این سنگ نوین موجبات مصارف متعددش را در پروژه‌های بازسازی یا ساختمان سازی‌های جدید فراهم می‌نماید. این سنگ با ظاهری طبیعی بدون نیاز به نگهداری، تا سال‌ها زیبایی درازمدت ساختمان را حفظ خواهد کرد. سهولت نصب و سرعت در اجرا استفاده از آن را در نمای پروژه‌های بزرگ ساختمانی یا پوشش سطوح داخلی و حتی اشیای کوچک دکوراتیو عملی می‌سازد. به‌آسانی برش خورده و با استفاده از هوای گرم (سشوار صنعتی) فرم می‌پذیرد. لذا به‌راحتی و بدون تجهیزات خاص و ابزار پرسروصدا یا گردوغبار آن را با چسب‌های مخصوص تولیدی رنگ‌های صنعتی حکیمیان نصب می‌گردند. همین امر به همراه وزن سبک آن برای نوسازی کامل ساختمان‌های در حال استفاده، مانند هتل‌ها، ادارات، بانک‌ها و مغازه‌ها کارآمد است.امکان نصب بر روی آجر، بتن، گچ، چوب، فلز، شیشه، پلاستیک، کاشی و …

ویژگی‌های سنگ انعطاف پذیر

این محصول با پوشش ضدآب برای دیوار یا کف و حتی سقف این فضاها قابل‌استفاده بوده و می‌تواند محیطی خوب با زیبایی ماندنی و پایدار را ایجاد می‌نماید. نور گذر بوده و برای ایجاد روشنایی در سقف‌های کاذب برای خلق یک فضای سنتی یا نورپردازی‌های خاص کاملاً مطلوب و مناسب است. ضمن اینکه استفاده از آن بر روی چراغ‌ها ، مبلمان و سایر عناصر فضا و … هماهنگی و هارمونی بیشتر محیط دکوراتیو را به ارمغان می‌آورد.

 • اجرای بسیار ساده
 • وزن سبک
 • یکنواختی درزها
 • قابل‌اجرا در سطوح منحنی
 • مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت
 • ارزان بودن
 • ترک نخوردن
 • شوره نزدن
 • نشکستن
 • نمای نهایی سنگ طبیعی
 • امکان طرح‌ریزی و درزبندی به‌صورت دلخواه
 • استفاده در نمای داخلی و خارجی ساختمان

ورق سنگ انعطاف پذیر

از سنگ طبیعی که با لایه‌ای از پارچه فایبرگلاس و رزین تقویت شده تولید می‌شود، بسیار نازک، انعطاف پذیر و شکل پذیر است و نور از آن عبور می‌کند. مقالات مرتبط با ورق سنگ انعطاف پذیر

تماس با ما

کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگ صنعتی و ساختمانی، عایق رطوبتی، محافظ نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی، ورق سنگ و ...

مجتمع صنعتی حکیمیان با توان بالقوه در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و ساختمانی، عایق رطوبتی سفید بام و عایق استخر، محافظ نما ساختمان، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی، ورق سنگ انعطاف پذیر … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند و این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.