سفید کردن پشت بام ها می تواند شهرها را خنک کند

  
یک پژوهش جدید نشان داد که رنگ سفید بام ساختمانها و بناهای شهری میتواند شهر ها را سرد کند.

دانشمندان بر این باورند که اگر تمام پشت بامهای جهان به رنگ سفید رنگ آمیزی شوند, این اقدام به میزان قابل توجهی سبب سرد شدن نواحی شهری شده و احتمالا تاثیر افزایش گرمای جهانی را کاهش خواهد داد. بر اساس این تحقیق که دانشمندان مرکز ملی مطالعات جوی آمریکا انجا داده اند این روش میتواند کاربردهای بسیار مفیدی داشته باشند. دکتر کیت اولسون ، محقق اصلی این پژوهش بیان داشت: تحقیقات ما نشان میدهد که پشت بام های به رنگ سفید حداقل از نظر تیوریک میتواند روش موثری برای کاهش گرمای شهرها باشد . گرمای جوی، شهرها را بسیار بیشتر از روستاها تحت تاثیر قرار میدهد ، چون کف خیابان ها پوشیده از آسفالت تیره و بامها نیز با پوششی از عایقهای سنتی به رنگ سیاه شده است و این مواد حرارت خورشید را شدیدا جذب میکنند. بنابراین تحقیق ، پشت بامهای سفید رنگ و خیابانهایی با رنگ روشن میتوانند این حرارت را به جای جذب بازتاب کنند. این دانشمندان برای شبیه سازی این فرضیه از یک مدل کامپیوتری استفاده کردند که نشان داد ، استفاده از رنگ سفید برای بامها میتواند میزان حرارت جذب شده از خورشید را حداقل ۳ درصد کاهش دهد.

گروه آریا: فراموش نکنیم با بهره گیری از عایق رطوبتی پلیمری نه تنها کمک شایانی به محیط زیست میکنید بلکه بعلت بازتابش نور خورشید دمای داخلی ساختمان خود را نیز کاهش میدهید , ضمنا با استفاده از عایق رطوبتی پلیمری (عایق سفید آریا) گروه آریا علاوه بر تحقق این تحقیق میتوانید به دستاوردهای مهم دیگری نیز دست پیدا کنید که اشاراتی به آن میکنم:

۱- ایزولاسیون بسیار مقاوم و زیبا با استاندارهای جهانی

۲- کاهش دمای داخلی ساختمان تا ۶ درجه

۳- ایزولاسیونی در سازگاری کامل با محیط زیست

۴- کاهش قابل توجه بار مرده ساختمان و ایده آل برای سبک سازی ساختمانها

برچسب‌ها: عایق رطوبتی پلیمری, عایق سفید, ایزولاسیون بسیار مقاوم, عایق رطوبتی, عایقمجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.