روش استفاده رزین لاتکس

  
نکات قابل توجه

الف) دوغاب موردنظر را نباید به ضخامت بیش از ۲ میلیمتر اجرا کرد.

ب) چنانچه نیاز به اجرای لایه دوم رزین لاتکس باشد باید مدت زمان ۱۵ تا ۳۰ دقیقه از اجرای لایه اول گذشته باشد.

ج) سطح نهایی با ماله فلزی یا تخته ماله صاف گردد.

د) عمل آوری رطوبتی در ۲۴ ساعت اول برای تکمیل عمل هیدراتاسیون لازم است.

۲. جهت اختلاط رزین لاتکسبا ملات بتن ابتدا بتن را کمی سفت­تر از معمول ساخته سپس رزین لاتکس را به اندازه کافی به آن افزوده و کاملاً به هم زده تا مخلوط همگن و یکنواختی تهیه گردد.

نکات قابل توجه

الف) ماسه مصرفی شکسته و شسته و دانه­بندی آن منظم باشد.

ب) رزین لاتکس با هر نوع سیمان سازگاری دارد.

ج) رزین لاتکس تاحدودی خاصیت روان کنندگی دارد و می تواند جایگزینی بخشی از آب مصرفی گردد.

د) درصورت تهیه بتن آماده لازم است رزین لاتکس قبل از بتن ریزی و در پای کار اضافه گردد.

ه) پس از ساخت هرگونه ملات یا بتن با رزین لاتکس بیش از یک روز سطح کار را می بایست مرطوب نگاه داشت.

۳. برای آب بند نمودن و اجرای رزین لاتکس روی نماهای بتنی و یا آجری و یا … می بایست درمرحله اول سطح هرگونه چربی تمیز نمود و سپس رزین لاتکس را به وسیله پیستوله و یا قلم روی سطح موردنظر اجرا کرد. برای رسیدن به کیفیت بالاتر و همچنین اطمینان از پرشدن کلیه منافذ میبایست این عمل در فاصله بین ۱ تا ۲ ساعت طی دو مرحله اجرا گردد.

مشخصات فنی رزین لاتکس
نوع رزین لاتکس مایع است .

رنگ رزین لاتکس سفید است .

رزین لاتکس یون کلر ندارد.

مقدار بوتادین رزین لاتکس ۴۰ درصد وزنی

شرایط نگهداری رزین لاتکس
رزین لاتکس در بسته بندی اولیه به دور از سرما و گرما به مدت ۱ سال قابل نگهداری می باشد.

نکات ایمنی رزین لاتکس
همانند سایر مواد شیمیایی هنگام نگهداری و کار با رزین لاتکس دقت نموده تا از تماس با دهان، چشم ها و مواد غذایی پرهیز گردد و درصورت تماس احتمالی رزین لاتکس بلافاصله موضع را با آب فراوان شستشو دهید.مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.