روشهای کاهش انتقال و انعکاس صدا

  
بطور کلی نباید فراموش کرد که هرچقدر هم هزینه کنیم ، نمی توانیم به یک ایزولاسیون صد در صد دست پیدا کنیم ، بخصوص اگر اتاق مورد نظر از قبل برای تامین این منظور ساخته نشده باشد. نکات زیر می تواند شما را برای رسیدن به یک ایزولاسیون خوب راهنمایی کند

– در مرحله اول باید منافذ عبور صدا را پیدا کرده ، آنها را عایق بندی  و مسدود نمایید. محل هایی مانند فاصله بین قسمت پایین درب ها و کف زمین، کانالهای تهویه و … از این جمله هستند.
– جهت کاهش میزان انعکاس صدا، سعی کنید کف اطاق با فرش، موکت یا هر نوع پوشش پرزدار دیگر پوشش داده شود. این کار ضمن کاهش میزان انعکاس صدا ، با گرفتن انرژی صوت ، یک نوع عایق صوتی است کخ مانع از انتقال آن به طبقات پایین تر نیز می شود.
– درصورت امکان در دیوارها ،سقف و کف از عایق های صوتی دیوار استفاده نمایید . در صورت عدم دسترسی به عایق صوتی می توان از  عایق های حرارتی نظیر پشم شیشه استفاده کرد .
– اتصال مستقیم دستگاههای صوتی، مانند بلندگو به دیوار، سقف یا زمین کار نادرستی است . این دستگاهها باید همراه با پایه استفاده شوند و یا با طنابهایی به سقف متصل گردند .درصورتی که اجبارا باید آنها را در کف قرار دهید ، از سه یا چهار لایه پارچه کلفت و پرز دار بعنوان عایق در زیر آنها استفاده کنید.
– صدا در صورتی که انعکاس پیدا نکند طبیعی تر خواهد بود . بنابراین تا می توانید دیوارها، سقف و کف را با موادی که جاذب صوت هستند بپوشانید. این کار بخصوص برای پنجره ها که امکان عایق بندی خوبی ندارند می تواند مفید باشد ، زیرا مانع از خروج صدا از طریق آنها نیز می شود. پرده های پرز دار ، کلفت و سنگین علاوه بر کاهش میزان انعکاس صدا ، انرژی صوت را نیز جذب می کنند.
– برای رسیدن به شرایط انعکاس نزدیک به صفر در دیوارها ، آنها را با بلوکهای مخصوص آکوستیک ( عایق های صوتی آکوستیک ) می پوشانند . اینگونه پوششها سبب می شوند ، که کیفیت صدا در تمام نقاط محیط تقریبا یکسان و نزدیک به صدای اصلی باشد . اگر چنین طرحی برای اتاق خود دارید و تمایل به صرف هزینه زیاد ندارید، می توانید از کارتن های تخم مرغ استفاده کنید . پاسخ فرکانسی و رفتار آنها تقریبآ شبیه به بلوکهای آکوستیک است.مجتمع صنعتی حکیمیان با توجه به توان بالقوه خود در تولید انواع کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان، رنگهای صنعتی و دکوراتیو ساختمانی، عایق رطوبتی بام (سفید) و عایق رطوبتی استخر (آبی)، محافظ نمای ساختمان و جلا دهنده نما، چسب و گروت، کاهگل مصنوعی (پلیمری)، ورق سنگ انعطاف پذیر و … و از سویی اجرای آنها با قیمت مناسب و کیفیت برتر شروع به فعالیت گسترده در منطقه مرکزی ایران نموده است. شرکت صنعتی حکیمیان که با فلسفه “یک جایگزین واقعی” به صنعت وارد شده است. این شرکت یک دهه سابقه موفق خود را مرهون تجربه و تعهد به ابتکار و کیفیت می‌داند، این عوامل سبب اعتماد مشتری گردیده است. مجتمع صنعتی حکیمیان به صورت مستمر برای تولید محصولات ابتکاری، تکنیکهای مونتاژ، توسعه پلیمرها، محصولات و سیستم های پیوندی تلاش می‌کند تا پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان خود باشد. هدف کلان این مجموعه تولید محصولات به روز دنیا می‌باشد و در هدف میان مدت خود توسعه و افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم بازار است و هدف نهایی کسب سهم قابل ملاحظه در بازار کشورهای همجوار می‌باشد.